FAQ

Deska wykonana z drewna wcale nie musi być trudna w pielęgnacji

Stosowanie tych 4 prostych zasad pozwoli cieszyć się trwałym i pięknym produktem przez długie lata:

1. Nigdy nie myj deski w zmywarce (gorąca woda skutecznie niszczy drewno).

2. Po umyciu zawsze wycieraj deskę do sucha.

3. Dwa razy w miesiącu impregnuj deskę olejem.

4. Co jakiś czas odkażaj deskę środkiem spirytusowym.

Gatunek oraz pochodzenie drewna ma znaczenie?

Wykonujemy deski tylko z twardych gatunków drewna, Suszymy je w wysoce zaawansowanych suszarniach do poziomu najbardziej optymalnego dla desek kuchennych.

Drewno pozyskujemy tylko z dojrzałych tartacznie drzew dzięki temu uzyskujemy równe wybarwienie materiału oraz stabilność.

Użyty materiał jest zawsze w pierwszym gatunku.

Wchłanianie brzydkich zapachów to mit?

Drewno to materiał naturalny który z łatwością przyjmuje zapachy ale równie łatwo się ich pozbywa, zachowanie powyższych zasad w 100% zapobiega problemom brzydkiego zapachu.

Przesłanki o wyginających się deskach nie są prawdziwe?

A jeżeli tak się dzieje jest to oznaka źle wykonanej deski, Nasze wyroby są wykonywane z drewna suchego, według wiedzy stolarskiej oraz bogatej praktyce wiemy jak temu zaradzić.

Drewniane deski szybciej się zużywają ?

Nic bardziej mylnego! Najciekawsze jest to że deski wykonane z drewna potrafią zasklepiać drobne nacięcia powstałe po nożu, dzięki temu deska dłużej pozostaje nienaruszona, a to jeszcze nie wszystko… drewno jest bardzo proste do odnowienia, więc gdyby deska straciła swój pierwotny wygląd odnowienie jej nie stanowi najmniejszego problemu, nawet w warunkach domowych!

A co jeżeli deska pęknie lub się wygnie?

Bez obaw :) jesteśmy bezpośrednim producentem więc zawsze pozytywnie rozpatrujemy takie zgłoszenia i ostatecznie otrzymujecie na nasz koszt nowy produkt!

Znamy nasze wyroby oraz ufamy technice i wiedzy którą stosujemy, możemy sobie pozwolić na takie rozwiązania ponieważ nasze produkty są trwałe a ilość zgłaszanych zwrotów znikoma.

Jeżeli zakupione deski nie przypadną wam do gustu macie również możliwość zwrotu!

 

Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony